Satu Liukkonen toppade fredagkvällens 1,45-klass på elitmeetinget i Borås. Tillsammans med 10-åriga stoet Celestine var Satu snabbast i omhoppningen.
Hoppning
10 februari 2012 18:58
Satu Liukkonen i topp
Celestine (f-02 e Cardento-King of Diamonds, uppf Marianne Jonsson, äg AnnChristin Mellberg) klarade 1,45-banan felfritt och på en tid som ingen kunde slå. Lisen Bratt Fredricson var närmast med sin Matrix, men fick se sig besegrad.
Fredagens 1,40 fick delas i två klasser med 64 respektive 63 ekipage till start. Douglas Lindelöw vann den ena klassen med Balahe, medan Stephanie Holmén och VDL Titanic toppade den andra klassen.
Så arbetar Ridsport
Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Det vi publicerar ska vara sant och relevant. Ridsport är oberoende och fristående i förhållande till ekonomiska, privata, politiska och andra intressen.
Senaste publicerat












Följ Ridsport på