Körning
19 maj 2012 18:57

Rebecca i topp i Flyinge

Rebecca Kristiansen och Plassens Lucky Luke i toppform, Cecilia Qvarnström och Sveland Sacramento på hugget igen, comeback för Glenn Hesslo och Alexo och en ny strålande insats av Magnus Kronberg.

Rebecca i topp i Flyinge
Rebecca Kristiansen och Plassens Lucky Luke, ett svenskt ekipage i internationell klass, just nu i ledningen på Flyinge.

Det fanns mycket att glädja sig åt under lördagens maratonmoment i Skånska Körsällskapets elittävling i körning på Flyinge. Rebecca i mycket klar ledning inför sista deltävlingen i ponny enbet, i övriga klasser är inget avgjort förrän sista porten i precisionen är passerad. I parklassen häst blir det främst en dansk-svensk uppgörelse mellan Henrik Hansen och My Eklund.

Så arbetar Ridsport

Grunden i vår journalistik är trovärdighet och opartiskhet. Det vi publicerar ska vara sant och relevant. Ridsport är oberoende och fristående i förhållande till ekonomiska, privata, politiska och andra intressen.

Hingstar Online

Godkända hingstar i flera kategorier med bilder och fakta

Visa alla hingstar
Tipsa Ridsport Besök vår tipssida - du kan vara helt anonym